image Lewandowski e këshillon Haalandin: Qëndro në Dortmund! - Sinjali

Futboll/ Lewandowski e këshillon Haalandin: Qëndro në Dortmund!

news image

Sulmuesi i Bayern Munich dhe Polonisë, Robert Lewandowski, ka këshilluar sulmuesin 19-vjeçar të Norvegjisë, Erling Braut Haaland të vazhdojë të qëndrojë në Borussia Dortmund.

Ai ka qenë i lidhur me Manchester United dhe Real Madrid para se të kalonte te gjiganti gjerman megjithatë zgjodhi Dortmundin.

31 vjecari, Robert Lewandowski i ka kërkuar norvegjesit të vazhdojë zhvillimin e tij në Borussia Dortmund.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin