image Lëndim edhe te skuadra e Interit, klubi zikaltër njofton për shkallën e lëndimit të Mkhitaryan - Sinjali

Lëndim edhe te skuadra e Interit, klubi zikaltër njofton për shkallën e lëndimit të Mkhitaryan

news image

Interi ka konfirmuar zyrtarisht se Henrikh Mkhitaryan aktualisht është i lënduar për shkak të një problemi të tërheqjes muskulore.

Mesfushori 33-vjeçar armen nënshkroi për Nerazzurrët në një transferim të lirë muajin e kaluar pasi u largua nga Roma, duke shtuar një tjetër veteran me përvojë në skuadrën e Simone Inzaghit. Mkhitaryan nuk filloi në fillimin e sezonit kundër Lecce-s, por hyri në lojë në minutën e 57-të në vend të Marcelo Brozovic.

Siç njoftoi Interi, testet mjekësore të kryera mëngjesin e sotëm në Istituto Clinico Humanitas në Rozzano konfirmuan se Mkhitaryan ka një dëmtim të lehtë muskulor në kofshën e majtë. Gjendja e armenit do të monitorohet çdo ditë, por ai nuk pritet të kthehet në lojë për rreth dy deri në tre javë.

Sezonin e kaluar, 33-vjeçari bëri 44 paraqitje në të gjitha garat për Romën, për një total prej 3354 minutash. Në atë kohë, ai shënoi pesë gola dhe dha nëntë asistime.

Shqetësuese për Interin, Mkhitaryan humbi katër ndeshjet e fundit të sezonit të Serie A të Giallorossi për shkak të një dëmtimi në kërpudhat.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: