image Lampard shumë afër të bëhet trajner i Rashicës te Norwichi - Sinjali

Lampard shumë afër të bëhet trajner i Rashicës te Norwichi

news image

Sipas raporteve të fundit, Norwich do të emërojë Frank Lampard si menaxherin e tyre të ri.

Lampard ka qenë pa punë që kur u shkarkua nga Chelsea në fillim të vitit 2021, por ai shpejt u shfaq si një kandidat kryesor për pozicionin në ‘Carrow Road’ pas shkarkimit të Daniel Farke dhe ‘talkSPORT’ tani raporton se ai do të punësohet.

Norwich është në fund të tabelës së Premierligës me vetëm një fitore nga 11 ndeshje dhe Lampard do të ketë për detyrë të shmangë kërcënimin e rënies nga kategoria.

Petr Cech, i cili luajti së bashku me Lampard në Chelsea, tha për ‘talkSPORT’ se nuk është aspak i befasuar që po rikthehet në menaxhim në divizionin e parë.

Cech tha më herët të enjten: “Ai i ka të gjitha cilësitë për të qenë një menaxher i Premier Ligës”.

“Nëse dikush është i interesuar dhe dikush vjen për të folur me të, nëse ata kanë projektin e duhur për Frank, ai e do futbollin dhe e do stërvitjen me të njëjtin pasion që kishte për të luajtur.

“Nuk jam i befasuar që emri i tij po shfaqet tani dhe do të jetë vetëm çështje kohe para se të kthehet në Premier League”.

Farke u lirua nga detyrat e tij pavarësisht se e udhëhoqi Norwich-in drejt fitores së parë të sezonit të Premier Ligë në një fitore 2-1 ndaj skuadrës së sapo promovuar Brentford.

Ky rezultat ende e lë Norwichin në këmbët e ligës së parë të Anglisë me pesë pikë, duke barazuar pikët me Newcastle, i cili është ende pa fitore këtë sezon pas barazimit 1-1 ndaj Brighton.

Lampard ka mbetur pa punë që nga shkarkimi i tij nga Chelsea në janar dhe ka pritur me durim projektin e tij të ardhshëm.

Ai mori frenat në klubin e tij të vjetër nën një embargo transferimi dhe në mënyrë mbresëlënëse e çoi ekipin në vendin e katërt në sezonin e tij të parë.

Por sezonin e ardhshëm ai e gjeti veten nën presion të madh pas disa humbjeve demoralizuese dhe u zëvendësua nga Thomas Tuchel, i cili vazhdoi të fitojë Champions League kundër Man City në të njëjtën sezon. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin