image Lajm i mirë për Zenelin, këto janë skuadrat nga Franca që do të marrin pjesë në garat evropiane sezonin e ardhshëm

Futboll

Futboll/ Lajm i mirë për Zenelin, këto janë skuadrat nga Franca që do të marrin pjesë në garat evropiane sezonin e ardhshëm

news image

Gjatë ditës së sotshme u vendos në ligën franceze që PSG të shpallet kampion dhe tabela finale të jetë siç është momentalisht.

Sipas kësaj tabele, PSG dhe Marseille kualifikohen direct në Ligën e Kampionëve. Skuadra e Rennes duhet të kaloj para-kualifikimet për Ligën e Kampionëve, transmeton Gazeta Sinjali.

Lille, Reims dhe Nice kualifikohen direkt në Evropa Ligë. Vlen të kujtojmë që në Reims luan ylli kosovar, Arbër Zeneli.

Befasisht Lyon dhe Monaco nuk do të jenë në gara evropiane sezonin e ardhshëm. Pasi që Lyon gjendët në pozitën e shtatë kurse Monaco në të nëntën./Gazeta Sinjali/