image Lajçak nesër në Kosovë, viziton veriun - Sinjali

Lajçak nesër në Kosovë, viziton veriun

news image

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak do ta vizitojë Kosovën.

Sipas një njoftimi të Zyrës së BE-së në Kosovë, gjatë vizitës së tij Lajçak do të takohet me kryeministrin Albin Kurti, si dhe me liderë të partive opozitare dhe përfaqësues të bashkësisë ndërkombëtare në Kosovë.

Gjatë kësaj vizite, Lajçak do të takohet me kryeministrin Albin Kurti, si dhe me liderë të partive kryesore opozitare dhe përfaqësues të bashkësisë ndërkombëtare në Kosovë.

Ai do të qëndrojë në Kosovë nga data 27 deri më 29 qershor.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin