image La Liga po shqyrton marrjen e masave ligjore kundër PSG-së pasi Reali humbi betejën për Mbappen - Sinjali

La Liga po shqyrton marrjen e masave ligjore kundër PSG-së pasi Reali humbi betejën për Mbappen

news image

LaLiga po shqyrton marrjen e masave ligjore kundër Paris Saint-Germain për rinovimin e kontratës së Kylian Mbappe, kanë thënë burimet për ESPN, pasi sulmuesi vendosi të refuzojë një lëvizje te Real Madrid dhe të qëndrojë në Francë.

ESPN raportoi të shtunën se Mbappe ka informuar presidentin e Madridit, Florentino Perez, si dhe menaxherin e PSG-së, Mauricio Pochettino dhe shokët e skuadrës, se ai nuk do të largohej nga Parisi.

Sulmuesi, i cili pritej gjerësisht të bashkohej me Madridin kur marrëveshja e tij ekzistuese skadon më 30 qershor, tani është vendosur të nënshkruajë një kontratë të re trevjeçare me PSG.

Burimet i kanë thënë ESPN se LaLiga po studion nëse do të raportojë PSG-në për atë që ata besojnë se është një shkelje e rregullave të Fair Play Financiar të UEFA-s, me një vendim që ka të ngjarë kur marrëveshja e re e Mbappe të zyrtarizohet.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: