image Ky ilaç shekullor gjerman pastron arteriet dhe rrit sistemin imunitar - Sinjali

Këshilla/ Ky ilaç shekullor gjerman pastron arteriet dhe rrit sistemin imunitar

news image

Receta e vjetër gjermane që pastron në mënyrë efektive arteriet tuaja, dhe pengon kalcifikimin, përmban edhe përbërës të fuqishëm natyrorë që do të ndikojnë pozitivisht në shëndetin tuaj të përgjithshëm. Ulë kolesterolin dhe rrit sistemin imunitar.

Përbërësit:

-1 copë e vogël e rrënjës së xhenxhefilit

-4 limonë të papjekur (organikë)

-4 kokrra të madhaj hudhër

-2 litra ujë

Metoda e përgatitjes:

Lani limonët dhe pritini në copa.

Qëroni hudhrat dhe vendoseni në një blender së bashku me limonin dhe xhenxhefilin.

Derdhni përzierjen në një tas më të thellë. Hidhini ujin dhe vendoseni në zjarr. Pas zjeries hiqeni tenxheren dhe lëreni ftohjen.

Pasi të ftohet, vendoseni në një shishe qelqi dhe mbajeni në frigorifer.

Përdorni:

Pini gjysmë gote çdo ditë, të paktën 2 orë para ngrënies ose me stomak bosh.

Trajtimi zgjat 3 javë, pasuar nga pauza e një jave dhe vazhdon me një cikël tjetër, nëse është e nevojshme.

Para çdo konsumimi, shkundni mirë shishën për shkak të depozitave të krijuara.

Shënim: Ju nuk duhet të shqetësoheni për erën e hudhrës, pasi neutralizohet gjatë procesit të përgatitjes. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin