image Ky është fruti që ju ndihmon të luftoni yndyrën në bark - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

38431

Të shëruar

23754

Të vdekur

989

Ky është fruti që ju ndihmon të luftoni yndyrën në bark

news image

Kombinimet që ju nevojiten për të hequr yndyrën e barkut, janë ushtrimet në palestër dhe ushqyerja e duhur në dietën tuaj të përditshme.

Në mesin e ushqimeve është edhe boronica. Hulumtimet nga Universiteti i Miçiganit kanë treguar që një dietë e pasur me boronica mund të zvogëlojë yndyrën në bark.

Për shembull, gjysmë gote boronica ka vetëm 42 kalori dhe është plot me vitaminë C, K dhe mangan.

Shtoni një sasi të vogël të frutave me antioksidues në kosin tuaj, drithërat ose sallatën, dhe jepni një nxitje shtesë në luftën kundër yndyrës. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: