image Këngëtarja e njohur: Kam vuajtur urie me muaj, kisha bark të fryer, mendonin se isha shtatzënë

Bota e Yjeve

Showbiz/ Këngëtarja e njohur: Kam vuajtur urie me muaj, kisha bark të fryer, mendonin se isha shtatzënë

news image

“Miss Americana” është titulli i një dokumentari për jetën e Taylor Swift. Përmes këtij dokumentari, këngëtarja me famë botërore, zbuloi se kishte çrregullime të mëdha të të ushqyerit.

“Nëse do të shihja një foto me stomakun tim që shfaqej ose dikush duke më thënë që unë dukej sikur isha shtatzënë, ky do të ishte motivi im të ndihem e ngopur dhe të ndaloja së ngrëni,” tha ajo.

Taylor gjithashtu theksoi se për barkun e saj filluan të shkruanin edhe gazetat, njëra prej të cilave e lëndoi shumë me një titull që hamendësonte një shtatzëni të mundshme të saj, kur ishte vetëm 18 vjeç.

“Mbaj mend një titull: “Shtatzënë në moshën 18-vjeç?” vetëm pse kisha veshur rroba që e bënin stomakun të mos dukej i rrafshët. Së shpejti fillova të vija në xhirime dhe të vishja madhësi modelesh. Të gjithë më mbështetën dhe thanë se sa e shkëlqyeshme është të jesh në gjendje të veshësh ekzemplarë pistash. Ishte një miratim, të paktën e kuptova në atë mënyrë, “tha këngëtarja e njohur, duke shtuar se i është dashur një kohë e gjatë për të mposhtur çrregullimin e të ngrënit”, ka thënë këngëtarja./Gazeta Sinjali/