image Ky është 62-vjeçari i arrestuar për rastin e ngacmimit seksual në autobus, përfundon në ndalim policor

Siguri

Ky është 62-vjeçari i arrestuar për rastin e ngacmimit seksual në autobus, përfundon në ndalim policor

news image

Ngacmimi seksual ndaj një vajze në autobus pritet t’i kushtojë me paraburgim një burri 62-vjeçar, që u arrestua dje në Prishtinë. Gazeta Sinjali raportoi sot se i dyshuari e ka ngacmuar seksualisht një vajzë 23-vjeçare në autobusin e kompanisë “Shkëndija” rrugës për në kryeqytet.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije se i dyshuari që është arrestuar në lidhje me këtë rast është Xhemajl Ferizi, i cili është nga komuna e Obiliqit.

Ndaj tij, Prokurori i Shtetit tashmë ka urdhëruar masën e ndalimit policor, teksa brenda afatit ligjor pritet të bëhet edhe kërkesa për caktimin e masës së sigurisë.

Ai po dyshohet se e ka ngacmuar seksualisht një vajzë 23-vjeçare, teksa po udhëtonin në autobusin e kompanisë “Shkëndija” që ishte nisur nga Mitrovica në drejtim të Prishtinës.

Bazuar në informacionet e para, rasti ka ndodhur në orët e mbrëmjes, tëksa autobusi kishte arritur në fshatin Mazgit, kur edhe ndodhi rasti që e trishtoi viktimën.

Kjo situatë i ka krijuar asaj pasiguri, frikë dhe shqetësim të madh, me ç’rast ka kërkuar ndihmën e   Policisë, duke e denoncuar rastin, se si ishte ngacmuar seksualisht.

Si rezultat i denoncimit, i dyshuari është arrestuar posa ka arritur në Prishtinë dhe më pas është shoqëruar në stacionin në Obiliq, ku pas përfundimit të procedurave është  ndaluar për 48 orë. Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

/GazetaSinjali/