image Ky është rezultati mes Realit dhe Sociedadit - Sinjali

Ky është rezultati mes Realit dhe Sociedadit

news image

Real Madridi ka shënuar fitore 3 me 1 ndaj Real Sociedadit.

Mysafirët e nisën takimin duke kaluar në epërsi në minutën e dytë të ndeshjes përmes Willian Jose.

Megjithatë, “Los Blancos” në vazhdim shënuan tri herë.

Benzema, Valverde, e Modriqi shënuan për fitoren e Realit.

Reali tani është në vendin e dytë me 28 pikë, po aq sa ka Barcelona në krye të tabelës. Kurse Sociedadi ka 23 pikë në vendin e pestë.


Shpërndaje artikullin