image Ky do të jetë i burgosuri i parë nga Danimarka në Kosovë

Siguri

Ky do të jetë i burgosuri i parë nga Danimarka në Kosovë

news image

Një pirat mund të jetë i burgosuri i parë që do të vijë nga Danimarka në Kosovë, nëse i njëjti shpallet fajtor.

Këtë e ka bërë të ditur ministri i Drejtësisë së Danimarkës, Nick Hækkerup.

Ministria e Drejtësisë së Danimarkës njoftoi të enjten se tre nga katër piratët e dyshuar nga “Esben Snare” në Gjirin e Guinesë po lirohen, ndërsa i katërti, i cili është plagosur, po ndiqet penalisht në Danimarkë.

“Supozimi ynë është se ne nga ana e prokurorisë kemi një çështje të arsyeshme dhe se ai do të ndëshkohet”, ka thënë Hækkerup, shkruajnë mediat daneze.

/GazetaSinjali/