image Kush janë 12 anëtarët e bandës serbe në veri që ShBA i futi në listën e zezë - Sinjali

Kush janë 12 anëtarët e bandës serbe në veri që ShBA i futi në listën e zezë

news image

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë vendosur sot sanksione grupit të krimit të organizuar në veri të Kosovës nga serbët.

Pjesë e listës janë Zvonko Veselinoviq dhe Milan Radojçiq .

Përveç tyre, ShBA ka vendosur sanksione edhe ndaj disa anëtarëve tjerë:

Milan Radojçiq

Zvonko Veselinoviq

Zeljko Bojic

Marko Rosic

Andrija Zheljko Bojic

Srdjan Milivoje Vulovic

Milan Mihajlovic

Miljan Radisavljevic (Miljan)

Miljojko Radisavljevic (Miljojko)

Radovan Radic (Radic)

Sinisa Nedeljkovic (Nedeljkovic)

Radule Stevic (Stevic)

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin