image Kurti takohet me kryeministrin norvegjez: Duhet të rritet bashkëpunimi ekonomik

Politikë

Kurti takohet me kryeministrin norvegjez: Duhet të rritet bashkëpunimi ekonomik

news image

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se për të është kënaqësi të takohet me homologun e tij norvegjez, Jonas Gahr Store.

Kurti, gjatë vizitës së tij në Norvegji, e ka falënderuar atë për pritjen që i ka bërë.

“Kosova do të mësojë shumë nga suksesi i Norvegjisë në ndërtimin e një vendi më të drejtë, më të barabartë dhe më të begatë. Me tregues të mirë në demokraci dhe ekonomi, është koha për të rritur bashkëpunimin tonë ekonomik”, ka shkruar Kurti në Twitter.

/GazetaSinjali/