image Albin Kurti e Ana Brnabiq krah njëri-tjetrit në Samitin e Londrës - Sinjali

Takimi/ Albin Kurti e Ana Brnabiq krah njëri-tjetrit në Samitin e Londrës

news image

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe homologia e tij serbe, Ana Brnabiq, janë ulur krah njëri-tjetrit në Samitin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim që po mbahet në Londër.

Fotografinë e Kurtit me Brnabiqin e ka publikuar gazetari i “The Economist”, Tim Judah, i cili është shprehur i interesuar ta shoh se çfarë do të ndodhë në prapaskenë, shkruan Gazeta Sinjali.

“Për reciprocitetin me njëri-tjetrin? Albin Kurti dhe Ana Bërnabiq. Do të jetë interesant të dëgjohet  cfarë po ndodhë prapa skenave dhe tani është mundësia. Samiti i BERZH-it për Investime në Ballkan”, ka shkruar Judah.


Shpërndaje artikullin