image Kurti deklarohet pas ftesës nga Macron: Kishim nderin dhe kënaqësinë të jemi në darkën solemne në Pallatin Élysée
[wp-story id="814678"]

Politikë

Kurti deklarohet pas ftesës nga Macron: Kishim nderin dhe kënaqësinë të jemi në darkën solemne në Pallatin Élysée

news image

Kryeministri Albin Kurti ka qenë i ftuar në darkën e shtruar në Pallatin Elysee nga Presidenti dhe Zonja e Parë e Francës, Emmanuel dhe Brigite Macron. Bashkë me Kurtin ka qenë edhe gruaja e tij, Rita Augestad Knudsen.

Pamjet nga kjo darkë, Kurti i ka publikuar sot në Facebook.

“Pas diskutimeve në Forumin e Paqes në Paris, mbrëmë patëm nderin dhe kënaqësinë të jemi në darkën solemne në Pallatin Élysée. Bashkë me gruan time Ritën, u pritëm nga Presidenti Francez Emmanuel Macron dhe Zonja e Parë e Francës, Brigitte Marie-Claude Macron”, ka shkruar Kurti.

Pas diskutimeve në Forumin e Paqes në Paris, mbrëmë patëm nderin dhe kënaqësinë të jemi në darkën solemne në Pallatin…

Posted by Albin Kurti on Saturday, November 12, 2022

/GazetaSinjali/