image Kryendeshja e javës në Spanjë: Valencia – Real Madrid, dalin formacionet - Sinjali

Kryendeshja e javës në Spanjë: Valencia – Real Madrid, dalin formacionet

news image

Përballja më interesante në javën e pestë në Laligan spanjolle është ndërmjet Valencias dhe Real Madridit, raporton Sinjali Sport.

Lakuriqët presin në “Mestalla”, mbretërit me fillim nga ora 21:00 në derbin e javës.

Dy skuadrat që kanë nga 10 pikë në pozitën e dytë dhe respektivisht të tretë do kërkojnë fitoren e cila i vendos në krye të ligës.

11-et startues janë publikuar për këtë përballje:

Valencia: Mamardashvili, Correia, Paulista, Alderete, Foulquier; Wass, Guillamón, Soler, Hugo Duro; Guedes dhe Maxi.

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: