image KQZ shpall sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve - Sinjali

KQZ shpall sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

news image

Sot pritet të publikohen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve nga Komisioni Qendror Zgjedhor, shkruan Gazeta Sinjali.

Mbrëmë përfundoi procesi i numërimit të votave të ardhura me postë nga diaspora.

Ndërkaq, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, tha mbrëmë se rezultatet përfundimtare do të shpallen gjatë të enjtes.

“Rezultatet do të shpallen ditën e enjte më 4 mars. Do të përfshijnë rezultatet për të gjitha partitë, komunat, qendrat e votimeve dhe rezultatet e votimit me kusht dhe me postë”, tha Elezi./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin