image Kombëtarja e Kosovës niset për në Athinë
[wp-story id="814678"]

Futboll

Kombëtarja e Kosovës niset për në Athinë

news image

Kombëtarja e Kosovës është nisur për në Athinë, ku do ta zhvillojë ndeshjen e fundit në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Katari 2022”.

Këto kualifikime, në përgjithësi periudha e fundit që qoi edhe në shkarkimin e Bernard Challandes, kanë qenë zhgënjyese për Kosovën.

Kështu, Dardanët sot do të tentojnë t’i japin fund me një ndeshje të mirë dhe me shpresën se që nga marsi, do të ndërrojë fytyra, ndoshta edhe atëherë me trajner të ri, pasi Ghila vështirë se do të mbetet në stolin e Kosovës.

/Gazeta Sinjali Sporti/