image Konjufca e konfirmon se KQZ-ja nuk certifikoi Kurtin dhe të tjerët - Sinjali

Konjufca e konfirmon se KQZ-ja nuk certifikoi Kurtin dhe të tjerët

news image

Gazeta Sinjali sot raportoi se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk e ka certifikuar kandidimin e Albin Kurtin, Albulena Haxhiun, Liburn Aliu, Labinotë Demi – Murtezi e as Bajram Mavriqi për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Këtë e ka konfirmuar edhe anëtari i kësaj partie, Glauk Konjufca.

“Jo vetëm Albini e Albulena, dëgjova që është edhe Liburni e deri te Labinota. Labinota ka qenë e përfshirë në një aksident dhe ka pagu gjobë 80 euro“, tha Konjufca në TV Dukagjini./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin