image Kjo është gjendja në pikat kufitare - Sinjali

Kjo është gjendja në pikat kufitare

news image

Gjendja në hyrje daljet në pikat kufitare të Kosovës këtë mëngjes është e qetë, shkruan Gazeta Sinjali.

Në përditësimin e fundit të bërë nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar shihet se në dalje të Merdarës dhe Vermicës po pritet 30 deri në 40 minuta, kurse në hyrje pritjet janë nga 5 deri në 14 minuta.

Ndërkaq kolona në dalje të Vermicës është 350 minuta, kurse në dalje të Merdarës 200 metra.

Në pikat e tjera kufitare pritjet nuk janë më të gjata se 3 deri në 15 minuta. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin