image Khelaifi: Verrati është lojtari më i mirë italian
[wp-story id="814678"]

Futboll

Khelaifi: Verrati është lojtari më i mirë italian

news image

Presidenti i Paris Saint-Germain Nasser Al-Khelaifi tha se mesfushori Marco Verratti është “lojtari më i mirë i Italisë” dhe e cilësoi portierin Gianluigi Donnarumma “fantastik”.

Italiani Verratti nuk ka luajtur kurrë në Serie A dhe iu bashkua PSG-së 10 vjet më parë nga skuadra e atëhershme e Serie B Pescara.

Dhe Al-Khelaifi ishte plot lavdërime Verratti. Ai tha për La Gazzetta dello Sport: “Marco është si një djalë. Një lojtar i shkëlqyer, një shembull në zemër të projektit.

Ai është rritur me klubin, ai e do PSG-në. Jam krenar sepse ai është gati të vdesë në fushë për ekipin. Pres edhe më shumë prej tij, që të marrë më shumë përgjegjësi: e ka fituar. Ai është lojtari më i mirë italian”.

Al-Khelaifi gjithashtu foli pozitivisht për Donnarumma, i cili u bashkua si një transferim i lirë verën e kaluar pasi u largua nga Milani.

Numri 1 i Italisë u emërua portieri më i mirë në Euro 2020 para ardhjes së tij, por është kritikuar për paraqitjet e tij me kampionët francezë – kryesisht për shkak të rolit të tij në golin e parë të Karim Benzema-s, i cili nxiti rikthimin e Real Madrid kundër PSG-së në Champions. .

Por Al-Khelaifi mbrojti 23-vjeçarin. Duke thënë se nuk kishte qenë një sezon i lehtë për Donnarumma, shefi i PSG shtoi: “Është e vërtetë, por ne po flasim për lojtarin më të mirë në Euro.

Ai është një person, sportist dhe profesion fantastik. Pastaj, ai dhe ne e dimë situatën“, përfundoi Al-Khelaifi.

/GazetaSinjaliSport/