image Këto janë temperaturat për pesë ditët e ardhshme në Kosovë

Kosovë

Këto janë temperaturat për pesë ditët e ardhshme në Kosovë

news image

Në ditët e ardhshme pritet që moti të jetë i ngrohtë i kthjelltë dhe me diell deri në fundjavë.

Ndërsa, në javën e ardhshme pritet ndryshim i motit, ku parashihen edhe reshje të borës.

Sipas Prishtina Weather masat e ngrohta ajrore që kanë depërtuar mbi rajon dhe fushat e presionit të lartë, që vazhdojnë të dominojnë mbi hapësirën e kontinentit evropian, favorizojnë mot të kthjellët e të ngrohtë deri në ditët e fundjavës mbi vendin tonë. 

24.03 – Kthjellët e me diell, ditën më ngrohtë.

25.03 – Ngrohtë, kthjellët dhe me diell.

26.03 – Kthjellët dhe me diell.

27.03 – Më ngrohtë, kryesisht me diell.  Në mbrëmje vranësirat do të shtohen.

28.03 – Kryesisht me vranësira, e priten mundësi edhe për reshje lokale shiu.

Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "Enj, 24.03 Pre, 25.03 Sht, 26.03 Die, 27.03 16°0° Hën, 28.03 16°2° 15°l° 12 18° 2° Era: 4-8m/s Shtypja: 1024mb Lageshtia: 23% UVI: 5 12°5° 5 Era: 6-12m/s Shtypja: 1023mb Lageshtia: 23% UVI: 5 Era: 1-3m/s Shtypja: 1028mb Lageshtia: 22% UVI: 5 AQI PM2.5 0/30 Era: 2-5m/s Shtypja: 1030mb Lageshtia: % UVI: 5 AQI PM2.5: 0/30 Era: 4-8m/s Shtypja: 1020mb Lageshtia: 37% UVI: 2 AQI PM2.5: 10/30 Parashikimi mẽ: 23.03.2022 Prishtina Weather"

/GazetaSinjali/