image Këto janë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit - Sinjali

Këto janë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit

news image

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në një konferencë për media ka shpallur zyrtarisht rezultatet përfundimtare.

Lëvizja Vetëvendosje prin me 49.95 për qind, Partia Demokratike me 16.9 për qind, Lidhja Demokratike e Kosovës me 12.64 për qind dhe dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 7.07 për qind.

Përqindjet e subjekteve politike:

Lëvizja Vetëvendosje: 49.95 për qind

Partia Demokratike e Kosovës: 16.09 për qind

Lidhja Demokratike e Kosovës: 12.64 për qind

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës: 7.78 për qind

Nisma: 2.5 për qind.

Lista Serbe: 5.06 për qind

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin