image Këto do të jenë temperaturat që do të mbizotërojnë për sot

Kosovë

Këto do të jenë temperaturat që do të mbizotërojnë për sot

news image

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme moti do të jetë me diell dhe pjesërisht i vranët, shkruan Gazeta Sinjali.

Vranësirat parashihen të sjellin reshje lokale shiu të shoqëruara me rrufe.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-30 gradë Celsius.

“Indeksi UV vazhdon të mbetet në vlerat e rrezikut, prandaj këshillat e IKSHP mbeten në fuqi. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe verilindjes me shpejtësi 1-7m/s”, thuhet në njoftimin e IHK.

Mund të jetë një imazh i harta

/GazetaSinjali/