image Këto 12 komuna të Kosovës regjistruan raste të reja me koronavirus
[wp-story id="814678"]

Shëndetësi

Këto 12 komuna të Kosovës regjistruan raste të reja me koronavirus

news image

Brenda 24 orëve të fundit, në Kosovë janë regjistruar 46 raste të reja me COVID-19, raporton Gazeta Sinjali.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, rastet e reja janë nga 12 komuna të vendit.

“Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 15 raste, komuna Fushë Kosovë 5 raste, komuna Gjakovë 5 raste, komuna Mitrovicë 5 raste, komuna Podujevë 4 raste, komuna Prizren 3 raste, komuna Gjilan 2 raste, komuna Pejë 2 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Drenas, Ferizaj dhe Malishevë”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së./Gazeta Sinjali/