image Kështu do të mbajë moti sot

Kosovë

Kështu do të mbajë moti sot

news image

Dita e shtune do të karakterizohet me mot me diell dhe vranësira të shpërndara por vende-vende parashihen reshje të intensitetit të dobët, shkruan Sinjali.

Sipas IHMK-së, në mëngjes dhe gjatë natës do të ketë ngrica, prandaj pjesëmarrësve në trafik u këshillojmë që të kenë kujdes të shtuar.

Temperaturat minimale gjatë këtyre dy ditëve të parashikimit do të lëvizin ndërmjet -6 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes.

/GazetaSinjali/