image Kështu do të jenë temperaturat në dy ditët e ardhshme

Kosovë

Kështu do të jenë temperaturat në dy ditët e ardhshme

news image

Gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, shkruan Gazeta Sinjali.

Temperaturat maksimale pritet të arrijnë deri në 26 gradë Celsius.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-26 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftimin e IHMK-së./Gazeta Sinjali/