image Kapet në Aeroportin e Prishtinës i kërkuari për shitblerje të drogës - Sinjali

Kapet në Aeroportin e Prishtinës i kërkuari për shitblerje të drogës

news image

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të kërkuar me urdhëresë të Gjykatës Themelore në Pejë. I dyshuari E.S., u kap në aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, gjatë ditës së djeshme.

Sipas burimeve të Sinjalit se personi që po kërkohej nga Gjykata ishte dënuar për veprën penale “Blerjaposedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve

Pas arrestimit, i njëjti është dërguar fillimisht në stacion policor e më pas është transferuar në Qendrën Korrektuese në Dubravë, ku do ta vuaj dënimit me burgim prej 1 viti.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin