image Po kërkohej me urdhër arrest, ky është personi që u arrestua në Aeroportin e Prishtinës
[wp-story id="814678"]

Siguri

Po kërkohej me urdhër arrest, ky është personi që u arrestua në Aeroportin e Prishtinës

news image

Një person i cili po kërkohej me urdhër arrest është arrestuar dje rreth orës 09:40 në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë bëjnë të ditur se personi i arrestuar është Ndue Berisha.

Berisha dyshohet se ka kryer veprën penale ‘Pushtim i paligjshëm i pronës së paluajtshme’.

Sipas burimeve, i njëjti është dërguar në Gjykatën Themelore në Pejë – Dega Klinë, ku pas përfundimit të seancës fillestare dhe tërheqjes së revokimit, është liruar.

/GazetaSinjali/