image Kampioni aktual Ylli vazhdon të kërkojë fitoren e parë, mposhtet edhe nga Bashkimi - Sinjali

Kampioni aktual Ylli vazhdon të kërkojë fitoren e parë, mposhtet edhe nga Bashkimi

news image

KB Bashkimi ka fituar një ndeshje mjaft të vështirë, transmeton Sinjali Sport.

Skuadra nga Prizreni mposhti në udhëtim, KB Yllin, me rezultat të ngushtë 55:60.

Një përballje që u mbyll me pak pikë, pasi ana defensive ishte në nivel.

Fundori kosovar, Valon Bunjaku, ishte më efikasi në këtë takim, duke realizuar 15 pikë dhe 8 pikë.

Në anën tjetër te vendasit asnjë basketbollistë nuk shënoi pikë dyshifrore, mirëpo 9 pikët e Erjon Kastratit ishin më të mëdha.  

Kjo ishte fitorja e parë për prizrenasit, derisa pas dy ndeshjeve therandasit ende nuk kanë asnjë fitore. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: