image Kadrijaj i drejtohet Kurtit për zgjedhjet lokale: Kurrgjë s’ishte Shën Valentini çka ishte Shën Balotazhi
[wp-story id="814678"]

Politikë

Kadrijaj i drejtohet Kurtit për zgjedhjet lokale: Kurrgjë s’ishte Shën Valentini çka ishte Shën Balotazhi

news image

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ju ka drejtuar kryeministrit Albin Kurti në lidhje me rezultatin e LVV-së në zgjedhjet lokale të vitit të kaluar.

Kadrijaj i tha Kurtit se “Ndërsa ju e patë. Kurrgjë nuk ishte shën valentini çka ishte shën balotazhi, i cili ju shpalli si parti opozitare, partinë me më së paku komuna të fituara si dhe me rënie drastike të votave”.

Po ashtu, Kadrijaj e kritikoi Kurtin për krizën energjetike në vend dhe shtrenjtimin e energjisë elektrike. /GazetaSinjali/