image Juventusi udhëton në Londër pasi e dëshiron me çdo kusht futbollistin e Arsenalit, 'biankonerët' ia ofrojnë disa lojtarë në këmbim - Sinjali

Juventusi udhëton në Londër pasi e dëshiron me çdo kusht futbollistin e Arsenalit, ‘biankonerët’ ia ofrojnë disa lojtarë në këmbim

news image

Drejtori i Juventusit, Federico Cherubini pritet të fluturojë për në Londër sot për të takuar Arsenalin dhe për të diskutuar disa lojtarë, nga Gabriel te Weston McKennie.

‘Zonja e Vjetër’ po përgatitet të përforcojë skuadrën për sezonin 2022-2023, pasi siguroi një top katërshe këtë sezon.

Il Corriere dello Sport dhe Tuttosport pretendojnë se Gabriel i Arsenalit është një nga objektivat e tyre për të zëvendësuar Giorgio Chiellini, por gazeta me bazë në Torino raporton se Topçinjtë duan të paktën 50 milionë euro për të shitur 24-vjeçarin.

Juventus shpreson se skuadra e Premier League do të ndryshojë qëndrimin e tyre nëse nuk kualifikohet për Champions League dhe është gati të ofrojë disa lojtarë në një marrëveshje të mundshme shkëmbimi lojtarësh plus para.

Gjigantët e Serie A janë gati të diskutojnë sërish për Arthurin pasi braziliani ishte afër bashkimit me Topçinjtë në janar. Agjenti i tij Federico Pastorello konfirmoi javën e kaluar se klienti i tij duhet të largohet nga Torino gjatë verës.

Weston McKennie është gjithashtu ndër objektivat e mundshëm të Arsenalit dhe Juventusi është i gatshëm të dëgjojë ofertat për ndërkombëtarin amerikan, veçanërisht nëse një nga Paul Pogba dhe Sergej Milinkovic-Savic lëviz në Allianz Stadium.

Juventus gjithashtu mund t’i ofrojë Arsenalit Moise Kean. Italiani nuk është në planet e Max Allegrit, por Zonja e Vjetër duhet ta bëjë të përhershëm lëvizjen e tij nga Everton gjatë muajve të ardhshëm. Nga ana tjetër, Gabriel nuk është objektivi i vetëm i Juventusit te Arsenali, pasi gjigantët e Serisë A kanë monitoruar për një kohë të gjatë Thomas Partey.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: