image Ofertat marramendëse nga Arabia, Juventusi cakton çmimin e Pogbas

Futboll

Ofertat marramendëse nga Arabia, Juventusi cakton çmimin e Pogbas

news image

Paul Pogba thuhet se ka marrë një ofertë fitimprurëse nga skuadra saudite Al-Ahli dhe Juventusi i ka vendosur një çmim të arritshëm francezit.

30-vjeçari francez ndezi thashethemet kohët e fundit pasi u pa në Jeddah. Përderisa natyra e vizitës dukej të ishte personale, raportet sugjeruan se vizitoi objektet e Al-Ittihad.

Klubet e Arabisë Saudite kanë shkaktuar valë në tregun evropian të transferimeve këtë verë, duke tërhequr një numër yjesh të njohur si Karim Benzema, Kalidou Koulibaly dhe Roberto Firmino.

Gazzetta dello Sport detajon se si Al-Ahli i ka dërguar agjentit të Pogba, Rafaela Pimenta, një kontratë trevjeçare me vlerë rreth 100 milionë euro gjithsej, me dëshirën për të provuar dhe bindur francezin që të shkojë në Ligën Pro Saudite.

Juventusi do të ishte i gatshëm ta linte 30-vjeçarin të largohej këtë verë dhe do të pranonte një ofertë me vlerë rreth 10 milionë euro, duke i lejuar ata të bëjnë një fitim kapital pas ardhjes së tij në një transferim të lirë vitin e kaluar.

/GazetaSinjaliSport/