image Ja skuadrat që siguruan kualifikimin për fazën e 1/16-ës në Champions - Sinjali

Ja skuadrat që siguruan kualifikimin për fazën e 1/16-ës në Champions

news image

Tetë ndeshje interesante u luajtën sonte në Ligën e Kampionëve.

Pas dueleve të luajtura sonte u përmbyll xhiroja e pestë në kompeticionin më të madh për klube.

Kur ka mbetur edhe një xhiro të luhet, tashmë janë mësuar shumica e ekipeve që janë kualifikuar në fazën tjetër.

11 skuadra deri më tani kanë siguruar një vend në fazën tjetër: Man City, Man Utd, Liverpool, Chelsea, PSG, Bayern, Inter, Juventus, Ajax, Sporting dhe Real Madridi.

Ndërkohë në xhiron e fundit do të mësohen edhe pesë ekipet tjera që do të arrijnë kualifikimin tutje.

Dy ekipet e para të secilit grup kualifikohen tutje, ndërsa vendet e treta vahzdojnë garën në Ligën e Evropës.  /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: