image Ish-producenti i filmave dënohet me 9 vjet burgim - Sinjali

Drejtësi/ Ish-producenti i filmave dënohet me 9 vjet burgim

news image

Ish-producenti i njohur i filmave, Harvey Weinstein është dënuar me 9 vjet burgim për abuzime seksuale, transmeton Gazeta Sinjali.

Weinstein sot është shpallur fajtor për përdhunim të shkallës së tretë dhe një akt seksual kriminal në shkallën e parë.

Por, Weinstein, 67 vjeç, po përballet ende me akuza në Los Angeles për përdhunim dhe sulm seksual të dy grave në 2013.

Ndërsa, Weinstein u deklarua fajtor për sulmimin seksual ndaj ish-asistentes së prodhimit, Mimi Haleyi dhe të përdhunimit të Jessica Mann, një ish-aktore.

Juria është përbërë nga 12 gjyqtarë, të cilët pas ditës së pestë të diskutimeve të tyre, arritën aktgjykimin e tyre sot në mëngjes./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin