image Ish-ambasadori holandez në një mendim me Osmanin për marrëveshjet që nuk i zbaton Serbia
[wp-story id="814678"]

Politikë

Ish-ambasadori holandez në një mendim me Osmanin për marrëveshjet që nuk i zbaton Serbia

news image

Ish-ambasadori i Holandës, Robert Bosch, e ka mbështetur postimin e presidentes Vjosa Osmani, në të cilin i ka përmendur disa prej arsyeve se pse nuk ka progres në dialogun Kosovë-Serbi.

“Përmbledhje shumë e mirë e problemeve nga presidentja Vjosa Osmani”, ka shkruar Bosch në rrjetin social Facebook.

Osmani bëri një reagim të gjatë e të ashpër duke i përmendur 15 marrëveshje të cilat Serbia s’i ka zbatuar.

Ajo e akuzoi Borrellin për anshmëri në procesin e dialogut, dhe sipas saj, ky i fundit akomodoi agresorin, në këtë rast Serbinë, dhe siç tha ajo, Borrell bëri një prezantim të një realiteti tërësisht të shtrembëruar.

Very Good summary of problems by #pres.Osmani Uitstekende samenvatting huidige problemen:President Vjosa Osmani…

Posted by Robert Bosch on Tuesday, November 22, 2022

/GazetaSinjali/