image Irani goditet nga një tërmet i fuqishëm, ka viktima e të lënduar

Botë

Botë/ Irani goditet nga një tërmet i fuqishëm, ka viktima e të lënduar

news image

Një tërmet i fuqishëm prej 5.1 Rihter ka goditur Iranin në orët e para të mëngjesit të së premtes duke iu marrë jetën të paktën 2 personave dhe lënduar 22 të tjerë.

Epiqendra e tërmetit ishte në mes të provincave Tehran dhe Mazandaran, dy prej zonave më të populluara në vend.

Tërmeti i fuqishëm u pasua dhe nga disa paslëkundje më të vogla duke detyruar me qindar mijëra banorë të qëndrojnë jashtë shtëpive prej frikës. /Gazeta Sinjali/