image Inzaghi paralajmëron skuadrën e tij pasi u mësua kalendari i sezonit të ri të Serie A - Sinjali

Inzaghi paralajmëron skuadrën e tij pasi u mësua kalendari i sezonit të ri të Serie A

news image

Simone Inzaghi ka paralajmëruar se Interi duhet të jetë i ‘përqendruar dhe i kujdesshëm’ në ndeshjen e parë të sezonit në Serie A kundër Lecces së sapo promovuar.

Lista e plotë e ndeshjeve të Serie A 2022-2023 u hartua sot dhe Nerazzurri do të fillojë në Stadio Via del Mare, që do të luhet në fundjavën e 13 gushtit.

“Ne e fillojmë sezonin e ri kundër një skuadre të sapopromovuar si Lecce, kështu që do të jetë një sfidë stimuluese, ku duhet të jemi të përqendruar dhe të kujdesshëm”, tha Inzaghi për faqen zyrtare të klubit.

“Asnjë ndeshje nuk është e lehtë në Serie A. Ne do të luajmë çdo tre ditë, kështu që duhet të përgatitemi në mënyrën më të mirë të mundshme dhe të përballemi me të njëjtën vendosmëri çdo ndeshje.”

Lecce fitoi turneun e Serie B dhe fitoi promovim automatik së bashku me Cremonese, ndërsa Monza siguroi fushatën e tyre të parë në histori të lartë përmes play-off-eve.

Interi humbi Scudetton me vetëm disa pikë sezonin e kaluar, duke përfunduar pas rivalëve të qytetit Milan.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: