image Inzaghi: Merkato e jona është mbyllur - Sinjali

Inzaghi: Merkato e jona është mbyllur

news image

Simone Inzaghi ka këmbëngulur se Milan Skriniar nuk do të largohet nga Interi.

Nerazzurrët ende po merren me çështje financiare dhe Skriniar është lidhur me një kalim te PSG për një kohë të gjatë.

Negociatat kanë vazhduar për disa javë, por Interi ka refuzuar çdo ofertë për sllovakun duke këmbëngulur se ai nuk do të largohej për më pak se 70 milionë euro. Tani, Inzaghi beson se mbrojtësi nuk do të largohet nga klubi dhe pret një nënshkrim të ri në mbrojtje.

“U ra dakord me drejtorët dhe klubin. Për respekt për tifozët, nuk duhet të flasim më për transferime, por të fokusohemi vetëm në fushë. Klubi e di se ne kemi një problem pas largimit të Andrea Ranocchia-s dhe po punon për të nënshkruar me një lojtar të ri në mbrojtje”, tha trajneri i Interit në një konferencë për shtyp.

Megjithatë, Inzaghi pohoi gjithashtu se ‘tregu është i mbyllur’ si përsa i përket largimeve ashtu edhe nënshkrimeve të reja, kështu që mbetet për t’u parë nëse Nerazzurrët do të marrin në të vërtetë një zëvendësues për Ranocchia-n, i cili i është bashkuar Monzës si transferim i lirë.

Danilo D’Ambrosio mund të jetë një opsion i vlefshëm për trajnerin e Nerazzurrëve nëse klubi nuk arrin të nënshkruajë një qendërmbrojtës të ri.

“Do të vijë një zëvendësim, Skriniar zëvendësoi De Vrij kur ai nuk ishte i disponueshëm sezonin e kaluar”, shpjegoi Inzaghi.

“Danilo [D’Ambrosio] dhe Matteo Darmian janë pasuritë e çdo trajneri, sepse ata mund të ndihmojnë në çdo pjesë të fushës. Që sot, Skriniar do të zëvendësonte De Vrij nëse ai nuk do të ishte i disponueshëm.”

Interi pa Ivan Perisic të bashkohej falas me Tottenhamin në fund të kontratës së tij me Nerazzurrët në fillim të kësaj vere, por Inzaghi është i lumtur me përforcimin e sjellë nga klubi.

“Duhet të synojmë majat. Kemi humbur Perisic, i cili ishte shumë i rëndësishëm, por bëri një zgjedhje tjetër. Kemi rikthyer Lukakun dhe kemi nënshkruar me lojtarë të vlefshëm si Mkhitaryan, Onana, Bellanova dhe Asllani që kanë cilësi.

Është e mrekullueshme të kesh dy portierë si Handanovic dhe Onana, të cilët janë vendosur mirë. Ai është një djalë i zgjuar dhe do të ketë shanset e tij. Ai është një opsion shumë i rëndësishëm për stafin dhe mua”, ka deklaruar Inzaghi.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: