image Inzaghi: Ju duhet një paraqitje perfekte kundër një skuadre të këtij niveli dhe ne nuk e bëmë këtë
[wp-story id="814678"]

Futboll

Inzaghi: Ju duhet një paraqitje perfekte kundër një skuadre të këtij niveli dhe ne nuk e bëmë këtë

news image

Simone Inzaghi ka pranuar se Interi po bën shumë gabime në mbrojtje dhe nuk e mbylli mjaftueshëm Bayern Munich në humbjen e tyre në Ligën e Kampionëve në shtëpi.

Nerazzurrët u mposhtën me rezulat 2-0 në shtëpi ndaj Bavarezëve, dhe tekniku italian qartësisht nuk ishte i kënaqur me performancën e skuadrës së tij.

“20 minutat tona të para ishin paksa shumë të tensionuara, më pas ishim përballë një ekipi shumë intensiv, të jashtëzakonshëm, një nga më të mirët në Evropë për momentin”, tha Inzaghi për Sky Sport Italia.

“Duhet të kishim bërë më mirë si ekip për të mbuluar golin e hapjes me atë topin e Kimmich mbi krye. Ne dolëm më mirë pas kësaj, krijuam raste, por bëmë edhe shumë gabime teknike me topin përfundimtar.

Dzeko dhe Correa patën mundësi për t’u rikthyer në të, por ju duhet një paraqitje perfekte kundër një skuadre të këtij niveli dhe ne nuk e bëmë këtë.”

Interi ka shfaqur shumë probleme në mbrojtje këtë sezon në Serie A dhe tani në Ligën e Kampionëve.

“Ishin dy nga lojtarët tanë pranë Kimmich, ne duhet ta kishim shtypur dhe ta mbyllnim më mirë, sepse ai kishte shumë kohë dhe hapësirë ​​për të zgjedhur atë pasim.

Është e vërtetë që ne kemi bërë gabime që kushtuan në derbin kundër Milanit, goli i dytë dhe i tretë ishin krejtësisht të shmangshëm.

Nuk më kujtohen pritjet e mëdha të Onanas sonte, por ne duhet të kishim bërë më mirë për t’i mbyllur ato, sepse e dimë se Bayern ka lojtarë si Sane, Mane dhe Coman që mund të sulmojnë hapësirën në çdo moment.

“Ndeshja ishte e hapur, ne nuk duhej të pranonim golin e dytë në minutën e 67-të”.

Grupi bëhet menjëherë një luftë e vështirë për Interin, pasi Barcelona mundi 5-1 Viktoria Plzen në ndeshjen tjetër.

/GazetaSinjaliSport/