image Interi pritet të pranojë ofertën e Chelseas për Casadein - Sinjali

Interi pritet të pranojë ofertën e Chelseas për Casadein

news image

Chelsea është gati të bëjë një ofertë të përmirësuar për yllin e Interit Cesare Casadei me gjigantët e Serisë A që ka të ngjarë të pranojnë një ofertë prej 15 milionë euro për 19-vjeçarin, raporton Evening Standard.

Chelsea pa një ofertë prej 8 milionë eurosh të refuzuar nga Nerazzurri javën e kaluar, por pritet të trokasë sërish në derën e Interit me një ofertë të përmirësuar.

Sipas Evening Standard, Chelsea e sheh Casadein si një lojtar që mund të zhvillohet duke u stërvitur përkrah N’Golo Kante dhe italianit Jorginho, i cili ka hyrë në vitin e fundit të kontratës së tij në Stamford Bridge.

Interi ka nevojë për një shitje me para të mëdha për të balancuar llogaritë, dhe shitja e Casadei dhe Andrea Pinamonti do t’i lejonte Nerazzurrët të arkëtojnë 30-40 milionë euro. Mbetet për t’u parë nëse kjo do të mjaftojë për të shmangur largimin e një lojtari të madh si Milan Skriniar apo Denzel Dumfries.

La Gazzetta dello Sport raportoi të hënën se çmimi i kërkuar i Interit për Casadei është rreth 20 milionë euro. Megjithatë, Nerazzurrët mund të pranojnë ende një tarifë më të ulët duke qenë se mesfushori premtues nuk është pjesë e ekipit të parë dhe nuk ka bërë ende debutimin e tij për të moshuarit në Stadio Meazza.

Nëse Casadei përfundon lëvizjen e tij te Chelsea, ai mund të huazohet në një klub tjetër të Serie A ose të kalojë sezonin mes akademisë së Bluve dhe ekipit të parë.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: