image Interi bën prioritet transferimin e Lukakut pas shitjes së Brozovic, gati oferta për belgun

Futboll

Interi bën prioritet transferimin e Lukakut pas shitjes së Brozovic, gati oferta për belgun

news image

Raportime të shumta në Itali pretendojnë se Interi do të paraqesë një ofertë për të nënshkruar me Romelu Lukakun nga Chelsea këtë javë pas shitjes së Marcelo Brozovic te Al-Nassr.

Reprezentuesi kroat do t’i bashkohet klubit saudit për 18 milionë euro dhe Nerazzurrët po planifikojnë të përdorin të ardhurat për të marrë Lukakun nga Chelsea.

Gazzetta, Corriere dello Sport dhe Tuttosport pretendojnë se Lukaku do të jetë prioriteti i Interit pas shitjes së Brozovic, jo Davide Frattesi.

Sipas edicionit të shtypur të së hënës të Gazzetta (faqe 8), Interi po planifikon të bëjë një ofertë për të nënshkruar me Lukakun në huazim me një opsion/detyrim për të blerë për 30 milionë euro. Gjigantët e Serisë A kanë shpenzuar tashmë 9 milionë euro për huazimin njëvjeçar të sulmuesit në vitin 2022.

Sipas Il Corriere dello Sport (faqe 2), Chelsea do të jetë në kërkim të një shitje më të madhe dhe mund të kërkojë deri në 50 milionë euro për të shitur reprezentuesin belg i cili aktualisht po stërvitet në Sardenjë dhe dëshiron vetëm të bashkohet me Interin.

Sipas gazetës me bazë në Romë, Chelsea tashmë ka refuzuar një ofertë prej 45 milionë euro nga Al-Hilal për Lukakun, kështu që Nerazzurrëve mund t’u duhen më shumë se 30 milionë euro për të rikthyer Big Rom në Stadio Meazza. Corriere dello Sport konfirmon se oferta hapëse do të jetë një hua me një opsion ose detyrim për të blerë.

/GazetaSinjaliSport/