image Insigne fantastik, e më pas Lukaku e ngushton epërsinë, Belgjika 1-2 Itali, mbyllet pjesa e parë

Ndeshja më interesante në çerekfinale të EURO 2020 ka filluar mes Belgjikës dhe Italisë, Sinjali Sport.

Kanë mbaruar 45 minutat e parë të super duelit që po e fiton Azzurri me rezultat 2-1 ndaj Belgjikës.

Romelu Lukaku në kohën shtesë të pjesës së parë realizoi nga penaltia, duke e bërë pjesën e dytë më epike.

Lorenzo Insigne realizoi një super gol, duke e krijuar një epërsi prej dy golave.

Nicolo Barella me një gol të bukur kaloi Azzurrin në avantazh.

Në një nga stadiumet më të mira të këtij Evropiani, në “Allianz Arena” po zhvillohet kjo përballje, që ka nisur nga ora 21:00.