image Infektohet me koronavirus një grua shtatzënë nga Fushë Kosova

Kosovë

Pandemia/ Infektohet me koronavirus një grua shtatzënë nga Fushë Kosova

news image

Të shtunën, IKSHP ka konfirmuar tetë raste të reja me koronavirus në Kosovë, një nga ta është nga Fushë Kosova.

Nga komuna kanë njoftuar se ajo është 30-vjeçare dhe se ishte e shtruar në Klinikën e Gjinekologjisë për kontrollë pasi është shtatzënë, shkruan Gazeta Sinjali.

“Një rast i ri infeksioni nga COVID-19. Pas konfirmimit se në komunën e Fushë -Kosovës kishim të gjitha rastet të shëruara, nga mbrëmë është një rast i ri i infektuar nga virusi COVID-19. Bëhet fjalë për një 30 vjeçare e cila ishte e shtruar në Kliniken e Gjinekologjisë në Prishtinë për kontrollë pasi që është shtatzënë”, thuhet në një njoftim të Shtabit Emergjent të Komunës së Fushë Kosovës.

Nga komuna thonë se, sipas informatave të IKSHP-së, pacientja është në gjendje të mirë shëndetësore dhe është në kontrollë të vazhdueshëm.

“Shtabi Emergjent i komunës së Fushë-Kosovës apelon te qytetarët që të përfillin masat e dhëna nga institucionet për lëvizje dhe të kenë kujdesin maksimal sepse situata në të cilën ndodhemi nuk duhet neglizhuar!”, përfundon njoftimi./GazetaSinjali/

* Njoftim nga Shtabi Emergjent i Komunës së Fushë-Kosovës *Një rast i ri infeksioni nga COVID-19.Pas konfirmimit…

Posted by Komuna e Fushë-Kosovës – Faqja Zyrtare on Sunday, May 10, 2020