image I rrahin dy persona dhe ua marrin mbi 2 mijë euro - Si ndodhi grabitja në një shtëpi në Prishtinë
[wp-story id="814678"]

Siguri

I rrahin dy persona dhe ua marrin mbi 2 mijë euro – Si ndodhi grabitja në një shtëpi në Prishtinë

news image

Një vjedhje grabitqare ka ndodhur më 27 maj në rrugën “Nazim Qena” në Prishtinë, shkruan Gazeta Sinjali.

Siç mëson Sinjali nga burimet brenda Policisë, dy persona ka raportuar se disa të dyshuar, të panjohur, kanë hyrë me forcë në shtëpinë e tyre dhe derisa kanë sulmuar ata fizikisht, ua kanë grabitur rreth 2100 euro.

Për shkak të lëndimeve të marra, burimet e Sinjalit njoftojnë se dy viktimat kanë pranuar tretman mjekësor.

Ngjarja dyshohet të ketë ndodhur pas orës 23:00 të 27 majit.

/GazetaSinjali/