image I kishte ikur një gjobe: Kosovarit i del problem në aeroport, nuk arrin të fluturojë për në Kosovë - Sinjali

I kishte ikur një gjobe: Kosovarit i del problem në aeroport, nuk arrin të fluturojë për në Kosovë

news image

Nëse dëshironi të udhëtoni nga aeroporti i Mynihut ose të mbërrini atje, më mirë duhet të paguani paraprakisht çdo gjobë. Sidomos nëse i keni shpërfillur vazhdimisht dënimet e vendosura nga gjykata dhe për këtë arsye jeni të kërkuar me një urdhër arresti. 

Një gjobë prej 150 eurosh e papaguar ka qenë fat i keq për një 56-vjeçar nga Kosova. Sipas policisë, ai u kap duke vjedhur në rrethin Passau në mesin e vitit 2021. 

Më pas, një gjykatës lëshoi ​​një urdhër dënimi për gjobë prej 150 euro ose dhjetë ditë paraburgim alternativ. Pasi ai nuk pagoi, prokurori publik i Passau-s urdhëroi autoritetet policore në të gjithë Gjermaninë të kërkonin dhe arrestonin paguesit e pavullnetshëm, shkruan mediumi sueddeutsche.

Oficerët e policisë federale në aeroport e arrestuan atë kur, kur ai donte të fluturonte për në shtëpi. Tani ai ka paguar plotësisht shumën e kërkuar nga drejtësia e Bavarisë. 

Ky nuk ishte problem i madh, por çështjet administrative të pagesës zgjatën shumë, sa që 56 vjeçari duhej të anulonte fluturimin për ndonjëherë tjetër.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: