image Humbni peshë me banane - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

106.914

Të shëruar

99.628

Të vdekur

2.225

Humbni peshë me banane

news image

Banania është shumë e shëndetshme dhe ushqyese.

Megjithëse kanë kalori më shumë se shumica e frutave tjera, bananet janë shumë efikase për humbje në peshë.

Një banane e madhësisë mesatare ka ushqyes të mjaftueshëm që ju ndihmojnë të mirëmbani peshën trupore.

Banania ndihmon tretjen e ushqimit gjë që ju ndihmon të humbisni në peshë.

Gjithashtu, banania është e pasur me vitaminë C, B, B12 që janë të domosdoshme për mirëmbajtjen e shëndetit të përgjithshëm./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: