image Humbi një penallti qesharake, Jorginho kërkon falje: Këtë herë nuk funksionoi - Sinjali

Humbi një penallti qesharake, Jorginho kërkon falje: Këtë herë nuk funksionoi

news image

Mesfushori i Chelseat, Jorginho, ka kërkuar falje për humbjen e një penalltie ndaj West Hamit të dielën, transmeton Sinjali Sport.

Me ndeshjen që ishte duke u luajtur baras 0-0, mesfushori pati mundësinë t’i jepte avantazhin skuadrës pas një penalltie të dhënë për blutë.

Por italiani e humbi mundësinë, duke bërë një gjuajtje të dobët në duart e Lukasz Fabianskit.

Pas humbjes së penalltisë, Jorginho ka kërkuar falje.

Ai tha për Sky Sports: “Ka presion, në ndeshje si kjo që duhet të fitosh dhe janë minutat e fundit.

“Ju përpiqeni të izoloni mendjen tuaj nga presioni, edhe me VAR, kështu që kërkon pak më shumë dhe është më e vështirë të mbash fokusin.

“Si zakonisht përpiqem ta izoloj mendjen nga ky presion. Këtë herë nuk funksionoi.

“Kur ke atë moment të vogël dyshimi, atëherë bën një gabim. Ndoshta kam pasur shumë kohë për të menduar për këtë! Më fal, ndihem keq“, deklaroi italiani.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: