image Arsenali rikthen sytë kah Jorginho
[wp-story id="814678"]

Futboll

Arsenali rikthen sytë kah Jorginho

news image

Arsenali ka hedhur sytë tek mesfushori i Chelseas.

Bëhet fjalë për mesfushorin italian, Jorginho.

Kështu të paktën raporton gazetari italian, Fabrizio Romano.

Sipas Romanos, Arsenali i është afruar Jorginhos dhe tashmë është një opsion në rast se dështon marrëveshja me mesfushorin e Brighton, Moises Caicedo, të cilët ende refuzojë ta shesin atë.

Romano shton se Chelsea është e hapur për të shitur Jorginhon, por do të kërkojë një tarifë të rëndësishme për ta lënë të largohet 6 muaj para përfundimit të kontratës.

/GazetaSinjaliSport/